Dette tilbud er desværre udløbet
Start din gratis prøveperiode nedenfor i stedet

Kun på Podimo
Leg med ild
Podcast af Podimo
Privatdetektiven Nina Ring er tilbage i Leg med Ild sæson 2, når hun i seriens fortsættelse Koldt Lys, kommer på sporet af en ekstremistisk gruppe med skumle planer. Hendes allerførste sag om en brandstifter har efterladt hende med flossede nerver, alt imens en mistanke om, at hun har en ukendt søster tager form. Da hun bliver hun kontaktet af en ny kunde, der leder efter sin forsvundne bror, viser nye sammenhænge sig og Nina kommer på sporet af den ekstremistiske gruppe, Nyt Lys, der ikke kun hærger i Københavns gader, men også har en større aktion under opsejling. SÆSON 1: LEG MED ILD Nina Ring er desperat. Hun er 40, fattig og fyret – både som journalist og af sin kultursnobbede kæreste, som hun skylder 10.000 kr. I mangel af bedre slår hun sig end som privatdetektiv. Hendes første kunde har mødt en mand på Tinder, som hun vil have tjekket ud, men Nina opdager hurtigt, at sagen har tråde tilbage til en gammel mordbrand. Nina opsluges af den gamle sag – og af en ny elsker. Forfattere: Anna Bridgwater & Susanne Cordes Speak-stemme: Annevig Schelde Ebbe
Prøv gratis i 60 dage
99,00 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.
Alle episoder
40 episoder
Nina og Peter har afværget attentatet på Danmarks statsminister, men betjenten Finn Kampmann er blevet såret i tumulten.

Nina har fået kærligheden at føle fra Frank og hans slæng. Men det hele har været det værd, da Hjalmer Bjørn sender et sexvideo til Aisha, der kan gå hen og blive hans undergang.

Nina har fået kærligheden at føle fra Frank og hans slæng. Men det hele har været det værd, da Hjalmer Bjørn sender et sexvideo til Aisha, der kan gå hen og blive hans undergang.

Tobias taler stadig om, at Nyt Lys har planer om ’noget stort’, men vil ikke sige mere end, at nogen skal dø. Nina har fundet ud af, at hun heldigvis har taget fejl om Sebastian. Men efter et par hede timer sammen med ham, opdager hun, at hun bliver forfulgt på vejen hjem.

Nina er endelig sluppet helt af med Nikolaj Munk, som nu er varetægtsfængslet. Aisha har sendt en sexet selfie til Hjalmer Bjørn på Instagram, og hun og Nina venter på, om Hjalmer bider på.
Dette tilbud er desværre udløbet
Start din gratis prøveperiode nedenfor i stedet
Prøv gratis i 60 dage
99,00 kr. / måned efter prøveperiode.Ingen binding.
Eksklusive podcasts
Uden reklamer
Gratis podcasts
Lydbøger
20 timer / måned