de Architect: Merel en Tracy praten door

Höre de Architect: Merel en Tracy praten door

Podcast von de Architect

In de aanloop naar de kwartaaluitgave van de Architect luister je samen met hoofdredacteur Merel Pit en journalist Tracy Metz mee naar de verhalen van verschillende architecten, opdrachtgevers, onderzoekers en denkers.

Kostenlos testen für 30 Tage

4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.

Gratis testen

Alle Folgen

31 Folgen
episode Merel en Tracy praten door met Thomas Bedaux en Reinier Ubels artwork
Merel en Tracy praten door met Thomas Bedaux en Reinier Ubels

In de derde een laatste aflevering van de podcastreeks over 'De werkende stad' staat de vraag 'hoe werkt het architectenbureau?' centraal. Te gast zijn Thomas Bedaux, architect en partner bij Bedaux de Brouwer Architecten, en Reinier Ubels, medeoprichter van MIX architectuur. Beide bureaus zijn pas verhuisd. Bedaux de Brouwer naar het voormalige Tilburgse Kantongerecht, een ontwerp van Thomas' grootvader Jos. Bedaux dat is vernieuwd door het bureau. MIX architectuur zit inmiddels in nieuwbouw aan de rand van het bos bij Ede. Wat zeggen de nieuwe kantoren over hoe de bureaus werken?

14. Sept. 2023 - 49 min
episode Merel en Tracy praten door met Stephan Petermann en Michiel Hofman artwork
Merel en Tracy praten door met Stephan Petermann en Michiel Hofman

De tweede aflevering over 'De werkende stad' gaat over de typologie van het kantoor. Te gast zijn Stephan Petermann, hoofdredacteur van VOLUME en medeoprichter van multidisciplinair bureau MANN, en Michiel Hofman, architect en partner bij HofmanDujardin. Stephan schreef vorig jaar het boek 'Back to the Office: 50 revolutionary office buildings and how they sustained' en schrijft een essay over de typologie die in het septembernummer van de Architect verschijnt. Michiel was met zijn bureau supervisor van het interieur van de gloednieuwe Booking.com-campus in Amsterdam en heeft een groot portfolio aan kantoren op zijn naam.

07. Sept. 2023 - 55 min
episode Merel en Tracy praten door met Bernardina Borra en Gert Kwekkeboom artwork
Merel en Tracy praten door met Bernardina Borra en Gert Kwekkeboom

In de nieuwe reeks van de Architect: Merel en Tracy praten door spreken hoofdredacteur Merel Pit en journalist Tracy Metz verschillende experts over het thema 'De werkende stad'. Bernardina Borra en Gert Kwekkeboom trappen de serie af. Zij bespreken de plek van werken in de stad - met name niet-kenniswerk. Bernardina Borra is architect-stedenbouwkundige en docent-onderzoeker bij de HvA binnen de faculteit techniek, richting stedenbouw. Daarnaast is ze samen met Gert Urhahn medeoprichter van SPcitI. Gert Kwekkeboom is architect en medeoprichter van Civic Architects. Naast het werk voor Civic is Gert sinds 2023 werkzaam als supervisor van Buiksloterham en NDSM-werf in Amsterdam Noord.

31. Aug. 2023 - 58 min
episode Merel en Tracy praten door met Hakim El Amrani en Liesbeth van der Pol artwork
Merel en Tracy praten door met Hakim El Amrani en Liesbeth van der Pol

In deze derde en laatste aflevering over Zorgarchitectuur spreken hoofdredacteur Merel Pit en journalist Tracy Metz met Hakim El Amrani, hoofdontwerper van Studio NousNous en Liesbeth van der Pol, architect en partner van Dok Architecten over een groeiende en een veranderende zorgbehoefte. Een behoefte die verder gaat dan het aanbod van medische voorzieningen. Deze ontwikkelingen stellen ons voor grote ruimtelijke opgaven. Hoe kunnen we bouwen aan comfortabele en helende omgevingen?

08. Juni 2023 - 52 min
episode Merel en Tracy praten door met Johannes Robbrecht en Ellen van der Wal artwork
Merel en Tracy praten door met Johannes Robbrecht en Ellen van der Wal

In drie afleveringen spreken hoofdredacteur Merel Pit en journalist Tracy Metz met twee ontwerpers of onderzoekers over zorgzame architectuur. In deze aflevering van de reeks zat spraken zij met Johannes Robbrecht van Robbrecht en Daem. Het eerste ziekenhuis waarvoor hij het ontwerp mocht maken was het ZNA Cadix Ziekenhuis in Antwerpen. Hiervoor werkte hij samen met vk architects & engineers. Ellen van der Wal, architect en oprichter van Vakwerk Architecten, was de andere gast aan de podcast-tafel. Ze werkte aan verschillende zorgprojecten, onderwijsgebouwen, hotels en utiliteitsopgaven waarbij de eindgebruiker is haar grote inspiratiebron.

01. Juni 2023 - 47 min
Der neue Look und die “Trailer” sind euch verdammt gut gelungen! Die bisher beste Version eurer App 🎉 Und ich bin schon von Anfang an dabei 😉 Weiter so 👍
Eine wahnsinnig große, vielfältige Auswahl toller Hörbücher, Autobiographien und lustiger Reisegeschichten. Ein absolutes Muss auf der Arbeit und in unserem Urlaub am Strand nicht wegzudenken... für uns eine feine Bereicherung
Spannende Hörspiele und gute Podcasts aus Eigenproduktion, sowie große Auswahl. Die App ist übersichtlich und gut gestaltet. Der Preis ist fair.

Kostenlos testen für 30 Tage

4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.

Exklusive Podcasts

Werbefrei

Alle frei verfügbaren Podcasts

Hörbücher

20 Stunden / Monat

Gratis testen

Nur bei Podimo

Beliebte Hörbücher