BNR Ondernemerspanel | BNR

BNR Ondernemerspanel | BNR

Podcast de BNR Nieuwsradio

Disfruta 30 días gratis

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Prueba gratis
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Más de 1 millón de oyentes

Podimo te va a encantar, y no sólo a ti

Valorado con 4,7 en la App Store

Acerca de BNR Ondernemerspanel | BNR

Wist je dat meer dan 99 procent van alle bedrijven in Nederland valt onder het midden- en kleinbedrijf, het mkb? Toch gaat het in het nieuws vaak over grote bedrijven. In het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen hoor je wat zpp’ers, kleine en middelgrote ondernemers bezighoudt.  Van zzp’er in de creatieve sector tot bakkerij, van familiehotel tot hoogtechnologische toeleverancier van de chipsector: als er iets speelt in de actualiteit rond het mkb hoor je erover in het Ondernemerspanel. Denk daarbij aan succesverhalen en blunders, tegenslagen en succesverhalen, ondernemersgeluk en ondernemersrisico.   Uiteraard komt er meer aan bod dan alleen specifieke verhalen over start-ups of scale-ups. Het Ondernemerspanel gaat ook over de zorgen en kansen voor mkb-ondernemers. Denk bijvoorbeeld aan dilemma's rond bedrijfsopvolging of een dreigend faillissement, maar ook aan de voor- en nadelen van nieuwe vormen van financiering.  Presentator Thomas van Zijl bespreekt het allemaal met de vaste panelleden, allemaal echte ondernemers. Elke vrijdag neemt hij de ondernemersverhalen van de week door met twee van deze onafhankelijk experts. Zij geven hun blik op de zaken en beantwoorden vragen zoals deze:  Hoe kan het mkb plannen maken voor de toekomst als het beleid uit Den Haag vaak verandert?  Hoe kan het dat een bepaalde ondernemer het juist heel goed of juist minder goed doet?  Met welke valkuilen moeten startende ondernemers rekening houden als ze de stap naar het buitenland willen zetten?   Welke kleine bedrijfjes van nu zijn de multinationals van de toekomst?  Hoe bewandel je de dunne lijn tussen ondernemersrisico en roekeloos bestuur?  Over Thomas van Zijl   Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’.  Abonneer je op de podcast  Alle actuele inzichten over het ondernemersnieuws hoor je in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen, iedere vrijdag op BNR om 11.30 en en natuurlijk altijd te beluisteren als podcast. Abonneer je om geen enkele aflevering te missen.

Todos los episodios

291 episodios
episode De eerste Nederlandse unicorn van het jaar! artwork
De eerste Nederlandse unicorn van het jaar!

Het Amsterdamse softwarebedrijf Framer heeft 100 miljoen dollar opgehaald bij investeerders. En: ondernemers maken zich zorgen over de nieuwe flexwerkwet. Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Remy Gieling van AI.nl.   - Karlijn L'Ortye Serie ondernemer, expert in leiderschaps- en organisatieontwikkeling.   Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

05 sept 2025 - 22 min
episode Ondernemers zijn nu vooral influencers artwork
Ondernemers zijn nu vooral influencers

Is het persoonlijke social media account van een ondernemer belangrijker dan die van het bedrijf? En: Taco Bell maakt voor de tweede keer een doorstart in Nederland. Gaat de Amerikaanse fastfoodketen deze keer wel slagen?  Dat en meer bespreken we in het ondernemerspanel. Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  * Madeleine Braun van Flox Flowers  * Wendy van Ierschot, oprichter van VIE people en VIE Tech Capital  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

29 ago 2025 - 22 min
episode Picnic en Karremans luiden noodklok voor Nederlandse ondernemingsklimaat artwork
Picnic en Karremans luiden noodklok voor Nederlandse ondernemingsklimaat

Het verwachtte massale vertrek van Nederlandse ondernemingen uit de VS valt best wel mee. En: gaat de eerste islamitische bank in Nederland voor een frisse wind zorgen? Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Désirée van Boxtel, investeerder en bedrijfsadviseur - Niels van Buren, directeur en eigenaar van Swink. Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

22 ago 2025 - 23 min
episode Ondernemers moeten klanten én hun afzetmarkt diversificeren artwork
Ondernemers moeten klanten én hun afzetmarkt diversificeren

Aardappelverwerker CêlaVíta én alle dochterbedrijven van schoenmerk Van Lier zijn failliet verklaard. En: Chinese producenten dumpen steeds meer goedkope producten in Europa. Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Monique Ansink, eigenaar van Jumbo spanbandfabrikant.  - Mirjam van der Linden, eigenaar van I-recruiting & EASY Eventcrew  en toezichthouder bij meerdere organisaties.   Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

15 ago 2025 - 22 min
episode 120 Nederlandse gemeenten trappen in cadeaukaartenval artwork
120 Nederlandse gemeenten trappen in cadeaukaartenval

Met het faillissement van het cadeaukaartenbedrijf Groupcard ging in één klap €14 miljoen euro in rook op. En: Restaurantketen de Vegan Junkfood Bar heeft Spaans personeel nog altijd niet uitbetaald. Dat en meer bespreken we om 11.30 in het ondernemerspanel met Marlies Mohr (ondernemer en communicatie-expert in de retail) en Floris Venneman (Managing Partner van Bureauvijftig). Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit: * Marlies Mohr, ondernemer en communicatie-expert in de retail; * Floris Venneman, Managing Partner van Bureauvijftig. Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

08 ago 2025 - 23 min
Soy muy de podcasts. Mientras hago la cama, mientras recojo la casa, mientras trabajo… Y en Podimo encuentro podcast que me encantan. De emprendimiento, de salid, de humor… De lo que quiera! Estoy encantada 👍
Soy muy de podcasts. Mientras hago la cama, mientras recojo la casa, mientras trabajo… Y en Podimo encuentro podcast que me encantan. De emprendimiento, de salid, de humor… De lo que quiera! Estoy encantada 👍
MI TOC es feliz, que maravilla. Ordenador, limpio, sugerencias de categorías nuevas a explorar!!!
Me suscribi con los 14 días de prueba para escuchar el Podcast de Misterios Cotidianos, pero al final me quedo mas tiempo porque hacia tiempo que no me reía tanto. Tiene Podcast muy buenos y la aplicación funciona bien.
App ligera, eficiente, encuentras rápido tus podcast favoritos. Diseño sencillo y bonito. me gustó.
contenidos frescos e inteligentes
La App va francamente bien y el precio me parece muy justo para pagar a gente que nos da horas y horas de contenido. Espero poder seguir usándola asiduamente.
Phone screen with podimo app open surrounded by emojis

Valorado con 4,7 en la App Store

Disfruta 30 días gratis

4,99 € / mes después de la prueba.Cancela cuando quieras.

Podcasts exclusivos

Sin anuncios

Podcast gratuitos

Audiolibros

20 horas / mes

Prueba gratis

Sólo en Podimo

Audiolibros populares