Forsidebilde av showet BNR Bedrijvenpanel | BNR

BNR Bedrijvenpanel | BNR

Podkast av BNR Nieuwsradio

nederlandsk

Business

Prøv gratis i 14 dager

99 kr / Måned etter prøveperioden.Avslutt når som helst.

  • 20 timer lydbøker i måneden
  • Eksklusive podkaster
  • Gratis podkaster
Prøv gratis

Om BNR Bedrijvenpanel | BNR

Wist je dat meer dan 99 procent van alle bedrijven in Nederland valt onder het midden- en kleinbedrijf, het mkb? Toch gaat het in het nieuws vaak over grote bedrijven. In het Bedrijvenpanel van BNR Zakendoen hoor je wat zpp’ers, kleine en middelgrote ondernemers bezighoudt.  Van zzp’er in de creatieve sector tot bakkerij, van familiehotel tot hoogtechnologische toeleverancier van de chipsector: als er iets speelt in de actualiteit rond het mkb hoor je erover in het Bedrijvenpanel. Denk daarbij aan succesverhalen en blunders, tegenslagen en succesverhalen, ondernemersgeluk en ondernemersrisico.   Uiteraard komt er meer aan bod dan alleen specifieke verhalen over start-ups of scale-ups. Het Bedrijvenpanel gaat ook over de zorgen en kansen voor mkb-ondernemers. Denk bijvoorbeeld aan dilemma's rond bedrijfsopvolging of een dreigend faillissement, maar ook aan de voor- en nadelen van nieuwe vormen van financiering.  Presentator Thomas van Zijl bespreekt het allemaal met de vaste panelleden, allemaal echte ondernemers. Elke vrijdag neemt hij de ondernemersverhalen van de week door met twee van deze onafhankelijk experts. Zij geven hun blik op de zaken en beantwoorden vragen zoals deze:  Hoe kan het mkb plannen maken voor de toekomst als het beleid uit Den Haag vaak verandert?  Hoe kan het dat een bepaalde ondernemer het juist heel goed of juist minder goed doet?  Met welke valkuilen moeten startende ondernemers rekening houden als ze de stap naar het buitenland willen zetten?   Welke kleine bedrijfjes van nu zijn de multinationals van de toekomst?  Hoe bewandel je de dunne lijn tussen ondernemersrisico en roekeloos bestuur?  Over Thomas van Zijl   Thomas van Zijl is financieel journalist en presentator bij BNR. Hij presenteert dagelijks ‘BNR Zakendoen’, het Nederlandse radioprogramma voor economisch nieuws en zakelijk inzicht, waar 'De top van Nederland’ onderdeel van is. Ook is hij een van de makers van de podcast ‘Onder curatoren’.  Abonneer je op de podcast  Alle actuele inzichten over het ondernemersnieuws hoor je in het Bedrijvenpanel van BNR Zakendoen, iedere vrijdag op BNR om 11.30 en en natuurlijk altijd te beluisteren als podcast. Abonneer je om geen enkele aflevering te missen.

Alle episoder

337 Episoder

Forsidebilde av episoden JD wil Europa veroveren, Brussel kijkt kritisch mee

JD wil Europa veroveren, Brussel kijkt kritisch mee

Het Chinese JD wil met vlekkeloze logistiek en nieuwe merken de Europese retailmarkt veroveren, maar Brussel kijkt kritisch mee. En: er werden 125-duizend extra banen voor mensen met een arbeidsbeperking beloofd. Maar dat werden er veel minder...  Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  -Arko van Brakel, ondernemer en auteur van het boek ‘HELP! Mijn chatbot wil opslag’, en voorzitter van "Stichting 155, help een bedrijf"   -Karlijn L'Ortye, serie ondernemer, expert in leiderschaps- en organisatieontwikkeling   Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

31. juli 2026 - 22 min
Forsidebilde av episoden Onlinesupermarkt Crisp haalt 25 miljoen euro op terwijl het ruziët met aandeelhouders

Onlinesupermarkt Crisp haalt 25 miljoen euro op terwijl het ruziët met aandeelhouders

Onlinesupermarkt Crisp ligt in de clinch met een deel van de aandeelhouders, maar weet wel nieuwe investeringen binnen te slepen. En: bedrijven beginnen de gevolgen te merken van de extreme hitte en de droogte in Nederland. Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Edwin Mooibroek gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  * Marlies Mohr, ondernemer en communicatie-expert in de retail  * Erik Peekel, van Aaaaha! Bureau voor live communicatie  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

25. juli 2026 - 21 min
Forsidebilde av episoden Maakt AI ondernemen té simpel?

Maakt AI ondernemen té simpel?

Het COA eist ruim 180 miljoen euro van tussenpersoon René Derksen in een affaire rondom het bemiddelen bij de opvang van asielzoekers. En: Zorgt AI ervoor dat ondernemen té makkelijk wordt? Dat en meer bespreekt presentator Jochem Visser  in het bedrijvenpanel van BNR Zakendoen.  Panelleden  Presentator Jochem Visser gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Monique Ansink, directeur en eigenaar van Jumbo spanbandfabrikant en All Day Nuts. - Daan Weddepohl, oprichter en CEO van Peerby. Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

24. juli 2026 - 22 min
Forsidebilde av episoden Investeringen in start en scale ups nemen toe, maar de vlag gaat nog lang niet uit

Investeringen in start en scale ups nemen toe, maar de vlag gaat nog lang niet uit

Ondanks dat startups dit jaar al bijna evenveel investeringen hebben opgehaald als vorig jaar, maakt de startup-sector zich nog steeds zorgen over ons investeringsklimaat. [https://dsa.pr.co/267892-startup-investeringen-stijgen-stevig-door/] En: kan de overheid bedrijven straks dwingen om voor defensie te gaan produceren? Dat en meer bespreken we in het Ondernemerspanel van BNR Zakendoen  Panelleden  Presentator Thomas van Zijl gaat in gesprek met het ondernemerspanel, dat deze keer bestaat uit:  - Monique Ansink van Jumbo Spanbandfabrikant    -Geert Jan van der Snoek, Managing Partner van Merx Enterprises  Abonneer je op de podcast  Ga naar de pagina van het ondernemerspanel [https://www.bnr.nl/podcast/zakendoen-ondernemerspanel/] en abonneer je op de podcast, ook te beluisteren via Apple Podcast, Spotify en elke vrijdag live om 11:30 uur in BNR Zakendoen.  See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

10. juli 2026 - 21 min
Enkelt å finne frem nye favoritter og lett å navigere seg gjennom innholdet i appen
Enkelt å finne frem nye favoritter og lett å navigere seg gjennom innholdet i appen
Liker at det er både Podcaster (godt utvalg) og lydbøker i samme app, pluss at man kan holde Podcaster og lydbøker atskilt i biblioteket.
Bra app. Oversiktlig og ryddig. MYE bra innhold⭐️⭐️⭐️

Velg abonnementet ditt

Mest populær

Premium

20 timer lydbøker

  • Eksklusive podkaster

  • Ingen annonser i Podimo shows

  • Avslutt når som helst

Prøv gratis i 14 dager
Deretter 99 kr / måned

Prøv gratis

Premium Plus

100 timer lydbøker

  • Eksklusive podkaster

  • Ingen annonser i Podimo shows

  • Avslutt når som helst

Prøv gratis i 30 dager
Deretter 169 kr / måned

Prøv gratis

Bare på Podimo

Populære lydbøker

Ofte stilte spørsmål

Flere spørsmål og svar
Prøv 14 dager gratis

Prøv gratis i 14 dager. 99 kr / Måned etter prøveperioden. Avslutt når som helst.