De Avonden Design

De Avonden Design

Podkast av VPRO

Grafisch ontwerp, architectuur, mode en nieuwe media

Prøv gratis i 14 dager

Etter prøveperioden kun 99,00 kr / Måned.Avslutt når som helst.

Prøv gratis

Alle episoder

12 Episoder
episode Nieuwe locatie podcasts artwork
Nieuwe locatie podcasts

Voor de podcasts van de VPRO radioprogramma’s zijn we overgestapt op een nieuwe service. De oude podcastfeeds drogen nu dus op, maar u kunt zich vanaf nu opnieuw abonneren voor podcasts via deze link http://vpro.nl/podcasts [http://vpro.nl/podcasts]

09. aug. 2013 - 35 s
episode Een ontmoeting met de Amerikaanse tekenaar Craig Thompson naar aanleiding van diens boek ‘Habibi’ artwork
Een ontmoeting met de Amerikaanse tekenaar Craig Thompson naar aanleiding van diens boek ‘Habibi’

Met de autobiografische graphic novel Een deken van sneeuw brak de Amerikaanse tekenaar Craig Thompson in 2004 internationaal door. Vervolgens werkte hij zeven jaar aan Habibi, een parabel over liefde, slavernij en de overeenkomsten tussen het christendom en de islam, waarin heden en verleden, sprookje en realisme door elkaar heen lopen. Thompson vulde maar liefst 672 pagina’s in zijn klare lijn en liet zich inspireren door Arabische kalligrafie en oriëntalistische kunst. Floortje Smit had een ontmoeting met Craig Thompson naar aanleiding van diens boek Habibi.

13. des. 2011 - 15 min
episode Makers Jochem van den Berg en Diederik Smit vertellen over Speld.nl artwork
Makers Jochem van den Berg en Diederik Smit vertellen over Speld.nl

‘Genocidezaak Rijdende Rechter moet over.’ Dit is natuurlijk niet een kop die je in een normale krant zou tegenkomen. Toch hoort er een echt artikel bij. Op de site Speld.nl schrijven de makers al vier jaar lang satirische en absurdistische stukken bij het nieuws. Verslaggever Anne de Jong zocht makers Jochem van den Berg en Diederik Smit op.

13. des. 2011 - 14 min
episode Creatief directeur Suzanne Oxenaar over een binnenkort te openen hotel dat als fashion-model is ingericht artwork
Creatief directeur Suzanne Oxenaar over een binnenkort te openen hotel dat als fashion-model is ingericht

Dit weekend opent Hotel The Exchange in Amsterdam. Niet gehinderd door voorgeschreven hotelwetten, bedacht creatief directeur Suzanne Oxenaar een opmerkelijk concept voor het hotel: een hotel als fashion-model. Modeontwerpers van het Amsterdam Fashion Institute kregen carte blanche, maar het concept: ‘een hotel met kamers aangekleed als modellen’ dwong de ontwerpers om elke kamer te beschouwen als het lichaam, als een model. Catherine van Campen spreekt met Suzanne Oxenaar over dit concept en met één van de ontwerpers van het Amsterdam Fashion Institute.

01. des. 2011 - 15 min
episode Bertus Mulder, vriend en collega van Gerrit Rietveld, over de nieuwe Rietveld aanwinsten van het Centraal Museum in Utrecht artwork
Bertus Mulder, vriend en collega van Gerrit Rietveld, over de nieuwe Rietveld aanwinsten van het Centraal Museum in Utrecht

Vorige week werd bekend dat het Centraal Museum in Utrecht drie nieuwe meubelstukken en twee schetsen van Gerrit Rietveld heeft verworven. Het museum kreeg de stukken van Bertus Mulder, een goede vriend en collega van Rietveld. Het gaat om onder meer een naaikastje, een bank en een klaptafel. Mulder, zelf architect en ooit werkzaam voor Rietveld, blijkt met zijn echtgenote in een huis in Utrecht te wonen waar zich nog veel meer meubels en voorwerpen van Rietveld bevinden. Anton de Goede zocht Bertus Mulder op in Utrecht.

29. nov. 2011 - 15 min
Enkelt å finne frem nye favoritter og lett å navigere seg gjennom innholdet i appen
Liker at det er både Podcaster (godt utvalg) og lydbøker i samme app, pluss at man kan holde Podcaster og lydbøker atskilt i biblioteket.
Bra app. Oversiktlig og ryddig. MYE bra innhold⭐️⭐️⭐️

Tilgjengelig overalt

Lytt til Podimo på telefonen, nettbrettet, datamaskinen eller i bilen!

Et univers av underholdning på lyd

Tusenvis av lydbøker og eksklusive podkaster

Ingen annonser

Ikke kast bort tid på å lytte til annonser når du lytter til Podimos innhold.

Prøv gratis i 14 dager

Etter prøveperioden kun 99,00 kr / Måned.Avslutt når som helst.

Eksklusive podkaster

Uten reklame

Gratis podkaster

Lydbøker

20 timer i måneden

Prøv gratis

Andre eksklusive podkaster

Populære lydbøker