Coverbild der Sendung De Universiteit van Vlaanderen Podcast

De Universiteit van Vlaanderen Podcast

Podcast von Universiteit van Vlaanderen

Niederländisch

Kostenlos bei Podimo

Kostenlos hören bei Podimo

Starte jetzt und verbinde dich mit deinen Lieblingspodcaster*innen

  • Vertraut von über 1 Mio. deutschen Hörer*innen
  • Über 1.000 lokale Podcasts und Shows – nur bei Podimo
  • Keine Zahlung nötig

Mehr De Universiteit van Vlaanderen Podcast

Waarom val ik niet af terwijl ik 3x per week sport? Waarom maak ik zoveel ruzie op vakantie? Waarom dragen oude mensen ook in de zomer lange mouwen? Wat is kunst? Hoe weten we dat de big bang echt gebeurd is? De meest begeesterende wetenschappers van de vijf Vlaamse universiteiten geven een antwoord op al deze vragen en nog veel. Een vraag voor ons? Stuur dan een mailtje naar info@universiteitvanvlaanderen.be Deze podcast is Creative Commons (CC BY). Deel onze podcast dus zo veel als je wil, maar vergeet onze naam niet te vermelden.

Alle Folgen

843 Folgen

Episode WIV Academy | Gemodificeerd voedsel Cover

WIV Academy | Gemodificeerd voedsel

Ons DNA verandert voortdurend, ook dat van planten evolueert. Zo is de nectarine ontstaan uit de perzik. Ruben Vanholme is onderzoeker aan het Vlaams Instituut voor Biotechnologie en de Universiteit Gent en auteur van 'DNA in de puree'. Dat boek gaat over hoe genetica ons voedsel verandert en wat je daarvan merkt op je bord. In Weetikveel Academy interviewt Kobe Ilsen Vlaamse academici over hun expertisegebied. Weetikveel Academy is een samenwerking tussen VRT en Universiteit van Vlaanderen. Ook te beluisteren op VRT MAX. * Gastspreker: Ruben Vanholme * Presentatie: Kobe Ilsen * Redactie: Shalini Van den Langenbergh Deze podcast is mogelijk dankzij de medewerking van KU Leuven, UAntwerpen, UGent, UHasselt, VUB en de Jonge Academie en komt tot stand met de steun van VRT en de Vlaamse overheid.

5. Mai 2026 - 55 min
Episode Wat als je mama of papa in de gevangenis zit? Cover

Wat als je mama of papa in de gevangenis zit?

In Vlaanderen alleen al zijn er duizenden kinderen met een mama of papa in de gevangenis. Heb je er al ooit bij stilgestaan wat dat voor die kinderen betekent, mama of papa missen, elke week het halve land doorreizen voor een bezoek, financiële zorgen, misschien zelfs gepest of scheef bekeken worden? Onze overheid heeft er alvast nog niet over nagedacht, want geen enkele minister voelt zich verantwoordelijk voor die kinderen. VUB-criminologe Joyce Albrecht staat er wél bij stil en doet onderzoek naar wat dringend nodig is. * Gastspreker: Joyce Albrecht * Redactie: Shalini Van den Langenbergh * Eindredactie: Katleen Bracke * Montage: Shalini Van den Langenbergh Deze podcast is mogelijk dankzij de medewerking van KU Leuven, UAntwerpen, UGent, UHasselt, VUB en de Jonge Academie en komt tot stand met de steun van VRT en de Vlaamse overheid.

28. Apr. 2026 - 13 min
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Ich liebe Podcasts, Hörbücher u. -spiele, Dokus usw. Hier habe ich genügend Auswahl. Macht 👍 weiter so

Nur bei Podimo

Beliebte Hörbücher