
Pihtas Põhjas
Podcast von Delfi Tasku
2019. aasta jaanuaris meediamaastikule potsatanud ja koheselt populaarseks osutunud korvpallipodcasti "Pihtas põhjas" vedasid esimesel hooajal (viis kuud) spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk asjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates oli külaline. Räägiti tõsistel teemadel ja tehti nalja. Peenelt. Enda kulul ka. Pärast seitsme kuu pikkust varjusurma tuli podcast levialasse tagasi 2020. aasta jaanuaris, taas viieks kuuks. Ent teisel kujul. Kullamäe jäi kõrvale. Teemad ja külalised olid aga jätkuvalt aktuaalsed, targad jutud peegeldasid korvpallirahva olevikku ja minevikku. Kolmas ring läks podcastil käima 2020. aasta septembris ja jällegi pisut teisiti kui varem. Saatejuhte lausa kolm - Kullamäe ja Jurtšenko kõrval hüppas pulti Alar Varrak. Insider'ite insider. Arutlused ja humoorikad vahepalad iga kahe nädala tagant ja nii varasuveni välja. Käesoleval perioodil on muutuste mõttes käsil neljas ring. Paigalseis on teadupärast tagasiminek ning seda tuleb vältida! Varrak tõusis tänu kaassaatejuhtidele rambivalgusesse ning hõivas TalTechi peatreeneri tooli. Tarkade klubi laua taha mahub tema järglasena Janar Talts. Läbi aegade Eesti koondises kõige enam mänge pidanud mees.
Kostenlos testen für 30 Tage
4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.
Alle Folgen
107 Folgen
Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid järjekordse koosoleku. Tarkade klubi rehkendas kokku paari viimase nädala korvpallisündmuste plussid ja miinused, tuues aruteludes välja taustainfot, mida mujalt naljalt kätte ei saa. Enamus tähelepanust kulus Eesti korvpallile. PAF Eesti-Läti korvpalliliigas arutleti Viimsi ja TalTechi edu üle. Mõlemad tiimid näitavad, et põhimõtteliselt on võimalik edukalt hakkama saada ainult eestlastega mängides. See võiks olla päris julgustav nägemus esiliiga klubidele, kellel on ambitsiooni kõrgemale tõusta. On lätlased saanud hakkama ainult omadega ja tuleb välja, et saame meie ka. Tartu Ülikool/Maks&Moorits on samal ajal üle elamas mõõnaperioodi. Kaotused Keilale ja TalTechile on medali üks pool, aga teine ja veelgi olulisem indikaator on mängupilt. Meeskondlik tegevus jätab ilmselgelt soovida. Igaüks põrutab omaette. Pärnu Sadamal ei ole samuti midagi hõisata. Kahe nädala sisse mahtusid kaotused Prometeyle ja Riga Zellile. Viimatine kaotus Zellile oli eriti valus, kuna mäng oli võidetav, avapoolajal juhiti korra isegi 17 punktiga. Otsustaval veerandajal eemaldati mängust Mario Kegler ja tehnilisi jagus ka pingile. Kas Läti kohtunikud tegid külalistele liiga? Keila sai kiitust seoses Kristen Kasemetsa punktirekordiga Põhja-Euroopa liigas (ENBL). Ükskõik, olgu või vastaseks Eesti-Läti liiga viimane meeskond Valmiera, aga 39 punkti on muljetavaldav. Lisaks, Keila mängu võitis, mis on eriti magus. Esimene täistabamus rahvusvahelises liigas. Ja muidugi tulid jutuks BC Kalev/Cramo tegemised. FIBA Europe Cup sarjas suudeti võõrsil võita Hispaania kõrgliiga klubi, ent 16 jätkaja hulka ikkagi ei saadud. Tuline kahju. Novembri lõpuks on Eesti meisterklubil rahvusvahelised mängud otsas. Karm reaalsus. Mis saab meeskonna komplekteeritusega? Kas Eesti-Läti liiga mängudeks on sedavõrd tummist tiimi jõukohane üleval pidada? Mõtteainet jagub. Eesti esiliigas nähti 43 punkti mängu. Ron Arnar Pehka kukutas viskekontserdiga Reinar Halliku KK/Vinni valla meeskonna. Algaval nädalal üritab Rae Koss/Hansaviimistlus jalgealuse tuliseks teha esiliiga liidril Tere Kadrina Karud. Mäng saab olema heategevusliku iseloomuga ja „Pihtas põhjas“ annab oksjonile hinnalise T-särgi. Parim asi, mida andunud korvpallifännile jõuludeks kinkida. Euroliigaga seoses tehti juttu Baskonia, Monaco, Madridi Reali, Olympiakose, Panathinaikose ja Kaunase Žalgirise käekäigust. Baskonia meestel Sander Raiestel ja Maik-Kalev Kotsaril läheb vaja raudseid närve, et praegusele olukorrale vastu panna. Kas peatreener Duško Ivanovic saab ikka aru, mida ta mängijatega teeb? Head vaatamist ja kuulamist!

Korvpalliturg kihab. Ja mitte ainult kusagil kaugel, vaid ka siinsamas Eestis. Podcastis „Pihtas põhjas“ arutlevad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko mitme klubivahetuse või võimaliku klubivahetuse üle. Mis on kuulujutt või spekulatsioon ja mis on päriselu, kohati üsna keeruline hoomata ning vahet teha. PAF Eesti-Läti liiga saab päris palju tähelepanu. BC Kalev/Cramo püsib tabeli tipus, aga keerulised ajad võivad seista ees. Juhul kui Oleksandr Kovliar lahkub. Liidermängijale ei ole lihtne asendust leida, ükskõik kas Eestist või välismaalt. Tartu Ülikool/Maks&Moorits lõi käed Kristjan Kitsinguga, kes liitub meeskonnaga uuel nädalal. Talts avab tehingu tagamaid. TalTech/Optibeti viimaste mängude tulemustes annab tunda Oliver Metsalu eemale jäämine. Pärnu Sadamal sai põnevusmängus Rapla Avis Utilistasega vigastada Mario Kegler, Raplal langes omakorda rivist välja Tormi Niits. Kadusid on peaaegu igal pool, ühel või teisel põhjusel. Tallinna Kalev/Snabb jäi ilma Aaron Jonesist, kes liikus edasi Türgi esiliigasse. Jones alustas hooaega Riia VEF-is, mängis Kalevi eest ühe kohtumise ning suundus kohe uutele jahimaadele. Läti korvpalliliit soovib tuleva aasta juulis korraldada Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniiri, mille korraldus läheks maksma 4,8 miljonit eurot. Riigilt sooviti abi ja riik otsustas appi minna. Juhul, kui turniiri korraldusõigus saadakse, paneb riik omapoolse panusena 2,7 miljonit. Vägev! Aga, eks mäng on ka suurtele panustele. Kui Läti meeskond pääseks olümpiale, oleks tegu märgilise saavutusega. Maailmameistrivõistluste viienda koha järel tõusis Läti maailma reitingus kaheksandaks, Leedu on kümnes ja Eesti 44. kohal. Mõistagi tuleb saates juttu Euroliigast, NBA-st, G-League'ist, USA üliõpilasliigast NCAA. Räägitakse Eesti naiste korvpallikoondisest, kes alustas 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklit. Alustati kahe suure kaotusega, esmalt jäädi võõrsil alla Taanile 53:81 ja seejärel kodus Suurbritanniale 45:83. Tohutu hulk pallikaotusi ja tehnilist praaki, mille valguses ei olegi võimalik võidu peale mängida. Leedu korvpall ajab kombitsaid laiali Indoneesias. Kahe riigi korvpalliliitude vahel algas ametlik koostöö, kus Leedu üritab Indoneesiat korvpallis paremale järjele aidata. Ühelt poolt inimesed koos teadmistega ja teiselt poolt korralikud rahanumbrid. Teeb kadedaks, aga see kõik ei ole Leedu puhul juhuslik. Korvpalli on panustatud ja see kannab vilja. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ning Soundcloudist.

Kolm korvpallitarka jälle koos – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Paljude lemmikpodcast „Pihtas põhjas“. Seekord jõutakse teemadeni, millega igaüks end seostada ei oska ja nii kulmineerub saade kahe mehega laua taga. Aga pole hullu, kaks meest on ikka parem kui üks. Pikalt ja põhjalikult räägitakse Hispaania kõrgliigast, kus mõni aeg tagasi, 5. voorus tegi nädala mängija tiitlit väärinud esituse Kristian Kullamäe. Juhtumisi istub Kullamäe seenior stuudios ja räägib taustajutte. Mida sellised mängud ikkagi tähendavad? Kas telefonid on kohe kuumad ja suurte agentuuride inimesed hakkavad mesijuttu ajama? Või lihtsalt üks õnnestunud mäng ja kogu lugu. Argipäev veereb edasi, nagu seni. Podcasti toimekalt kollektiivilt Kristian Kullamäele eraldi tänud, saatejuhtide kolmik näeb uues vormis eriti kompu välja. FIBA Europe Cupi algus BC Kalev/Cramo vaatest ja ka nende välisklubide vaatest, kus mängivad eestlased – Botevgrad Balkan, Bilbao Basket, Wloclaweki Anwil, Brindisi. Lisaks mõned tähelepanekud veel, mida annab seostada Eestiga. Brindisi puhul on eraldi teemaks ebaõnnestunud hooaja algus ja peatreeneri vahetus. Koduses liigas on meeskond endiselt võiduta ning ka eurosarjas ollakse kahe vooru järel nulli peal. Ei ole lihtne olukord, aga püssi ei tohi põssasse visata, tuleb hakkama saada. Joonas Riismaale jaksu ja jõudu. Euroliigaga seonduvalt tehakse juttu peatreeneri vahetustest – kolm vangerdust on juba toimunud (Bologna Virtus, Villeurbanne'i Asvel, Belgradi Crvena Zvezda) ja pole välistatud, et oktoobris nähakse neljandat „jalgade saagimist“ veel. Ohus on Baskonia peatreeneri Joan Penarroya töökoht. Sedavõrd innukad pole Euroliiga klubid peatreenerite vallandamisel varem olnud. Mis võib olla selle taga? Kas tõesti on liiga tase sedavõrd ühtlane, et paar järjestikust kaotust võivad tekitada üleüldise närvilisuse? Või on see ikkagi ülereageerimine. Lisaks tuuakse näide Leedu kõrgliigast, kus vallandati Kalev/Cramo endine peatreener Roberts Stelmahers. PAF Eesti-Läti liigas vaadatakse otsa tabeliseisule ning meenutatakse momente viimaste nädalate mängudest. Suurimad üllatajad on seni olnud Tal Tech/Optibet ja liiga uustulnuk Rigas Zelli. Tähelepanu pälvib ka Põhja-Euroopa liiga (ENBL), kus pärast pikka ootust pääses lõpuks väljakule Eesti klubi. Keila Coolbet tegi koduväljakul kuulsusetu debüüdi rumeenlaste Voluntari vastu, aga pikas vaates on kahtlemata tegu õige sammuga. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ja Soundcloudist. Ammutage tarkust ja olge mõnusad!

Korvpallipodcasti "Pihtas põhjas" saatejuhtide kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko alustab esimest korda koosolekut aruteluga NBA-st. Ei maksa imestada, põhjus väga lihtne – Henri Drell tegi debüüdi Chicago Bullsi eest NBA hooaja eelses mängus Milwaukee Bucksiga. Kui Drell murrab end põhihooajaks meeskonda, siis nii hakkabki olema, igas saates esmalt NBA. Dinosaurus Kullamäe tunnistas ausalt, et temagi ootas ja vaatas, millal Eesti mees väljakule pääseb. Järelikult kõik ülejäänud korvpallihuvilised nii kui nii vaatasid. Drelli ja NBA teemade üle arutleti pikemalt, vaadati otsa treenerite vahetustele, uudsele hooaja sisesele turniirile, ja kõik saatejuhid käisid lauale pakkumise, kes tuleb kevadel NBA meistriks. Üks on kindel, Denver Nuggets teist aastat järjest meistriks ei tule, sest Nikola Jokic liiga pikalt kevadel mängida ei plaani. Vastasel juhul läheb poolteist kuud puhkuse ajast kaotsi. Seega on meistriks tuleku variante mitte rohkem kui 29. Euroliiga radadele sattudes tuli teemaks Ateena Panathinaikose peatreeneri Ergin Atamani kuue tunnine treening pärast Kreeka liiga mängu, mis küll võideti, kuid Ataman polnud rahul meeste suhtumisega. Kullamäe meenutab seepeale juhtumit Bambergi aegadest, kus peatreener Dirk Bauermann korraldas meeskonnale pärast kaotusmängu korraliku äratuse. Väga värvikas ja õpetlik lugu ning Kullamäe mahlakas esituses saaks sellest välja anda 30-minutilise audiokassetti. Audiofaili. Midagi sarnast Onu Remuse juttudega, mida ikka ja jälle kõrvadega haarata. PAF Eesti-Läti liigas vaatasid saatejuhid otsa tabeliseisule ning rääkisid viimastest esitustest. Kõne alla tulid ka Eesti klubide ponnistused rahvusvahelistes sarjades, mis seni on ühel või teisel moel takerdunud. Pärnu Sadam korraldas eeskujuliku FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri, aga sportlikus plaanis eesmärgid ei täitunud. Vaatamata sellele usub Kullamäe, et tehakse õiget asja. Euroopasse on vaja pürgida ja ainult kodukamaral mängides Eesti korvpalli üldisemas plaanis edasi ei vii. Talts ja Jurtšenko laiemas vaates nõustuvad, kuid mõlemal on lisada veel oma spetsiifilisem vaatenurk. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ja Soundcloudist.

Podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko võtavad sõnaosavuse meistriklassi ja tarkuseterade täiuslikku kooskõla demonstreerides kokku korvpalliteemad, mis paari nädala jooksul lauale potsatanud. Peamisteks kõnepunktideks PAF Eesti-Läti korvpalliliiga ja oktoobri esimesel nädalal startiv Euroliiga. Kõlab võib-olla üllatuslikult, aga stuudio laua taga on koha sisse võtnud Eesti-Läti korvpalliliiga tabelit juhtiva meeskonna peatreener. Ei, stuudios ei ole külalisi, selleks meheks on Gert Kullamäe. Pärnu Sadamal hooaja alustuseks kahest kaks, eriilmelised võidud TalTech/Optibeti ja Keila Coolbeti üle. Räägime mõne sõna mõlemast mängust ning Kullamäe annab ülevaate meeskonna leegionäridest. Kohe-kohe seisavad ukse ees FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonimängud, 3. ja 5. oktoobril, koduses Pärnu spordihallis, kuhu loodetavasti leiab tee ka rohkearvuline publik. Pikemas või lühemas versioonis peatume Eesti-Läti liiga arutelude juures kõigil Eesti klubidel, kes liigas kaasa teevad. Vähemalt korra on kõik meeskonnad juba väljakul käinud, seega esmase pildi plussidest ja miinustest annab kokku panna. Mõistagi tuleb juttu Keila korvpalli plahvatuslikust tülist. Arutluse all on arengud ja versioonid, millele ükski väljaanne pole seni tähelepanu pööranud. Kahtlemata huvitav ja fantaasiarikas. Euroliiga teeb avalöögi järgmisel nädalal. Osaleb 18 meeskonda, kellede hulgast saatejuhid panid paika need neli, kes jõuavad kevadel Final Fouri. Saab kuulda päris üllatavaid valikuid, aga tummiste põhjendustega. Raputusi on üle elanud päris mitmed tiimid: Ateena Panathinaikosel on uus peatreener ja 11 uut mängijat, Belgardi Crvena Zvezda tõi pardale 10 uut mängijat, vahetades sealjuures välja kõik välismaalased. Rohkearvuliselt on mängijaid liigutanud ka Istanbuli Anadolu Efes, Milano Armani, Bologna Virtus jt. Analüüsime Baskonia võimalusi ja milliseks võiks alanud hooajal kujuneda Maik-Kalev Kotsari ning Sander Raieste roll. Kullamäe toob välja väga tabava tähelepaneku, mis võib avaldada olulist mõju Kotsari efektiivsusele väljakul. Euroliigaga seoses tuleb juttu veel mitmest erinevast infokillust, olgu siis selleks Zagrebi Cibona pankrot, Arturs Žagarsi leping Fenerbahcega või Türgi klubi Moskvas käik, mis nõuaks liiga juhtkonna poolt väga selget reageeringut ja hukkamõistu. Mõned märksõnad olgu lisatud veel – Eesti mängijate hooaja algused välisliigades, Kalev/Cramo perereis Türki, e-FIBA maailmameistrivõistlused, 87 punkti mäng Eesti noorte meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril.
Kostenlos testen für 30 Tage
4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.
Exklusive Podcasts
Werbefrei
Alle frei verfügbaren Podcasts
Hörbücher
20 Stunden / Monat