
Een kijkje in het leven van de Profeet
Podcast von Azeddine Medina
In deze reeks zullen we het leven van de profeet Mohammed ﷺ bestuderen. Het idee achter deze reeks is om meer te begrijpen en diepgang te verkrijgen over het geweldige leven van de profeet Mohammed ﷺ, opdat we hier motivatie, inspiratie en levenslessen uit kunnen onttrekken.
Nimm diesen Podcast mit
Alle Folgen
35 Folgen
In deze aflevering: De Profeet ﷺ en Aboe Bakr verlaten na drie nachten de grot van Thawr en beginnen hun gevaarlijke reis naar Medina. Ze kiezen een onverwachte route om hun achtervolgers te misleiden, maar zelfs onderweg loert het gevaar: de achtervolgers zitten hen op de hielen. Hoe weten ze te ontsnappen? En welke bijzondere ontmoetingen hebben ze onderweg? Je hoort het allemaal in deze aflevering.

De Profeet ﷺ en Aboe Bakr zoeken bescherming in de grot van Thawr om aan de Moeshrikien te ontsnappen, maar hoe veilig is deze schuilplaats? Wat onderneemt Qoeraysh als ze ontdekken dat hun sluwe plan is mislukt? Welke heldenrol speelde Ali? En bleef Abdullah ibn Oerayqit trouw aan de afspraak? Je ontdekt het allemaal in deze aflevering.

In deze aflevering: Qoeraysh is samengekomen in Daar An-Nadwa om een plan tegen de profeet te beramen. De moeshrikien krijgen hulp van iemand die zich voordoet als een wijze raadgever uit An-Najd. Wat wordt er tijdens deze beraadslaging besproken? En welke gevolgen heeft dit voor de profeet. Je hoort het allemaal in deze aflevering.

In deze aflevering: Na het historisch verbond bij al-'Aqbah was de weg vrij voor de metgezellen om te emigreren naar al-Medina. Hun emigratie ging echter niet zonder slag of stoot. Verder komen er 14 van de vooraanstaande van Qoeraysh samen in Dar An-Nadwa zij krijgen daar bezoek van een wel heel bijzondere gast. Wie was deze gast en wat wilde zij bespreken? Je hoort het in deze aflevering.

In deze aflevering: Een grote groep van ruim 500 man komt naar Mekka in het hadj-seizoen van het 13 jaar na de eerste openbaring. In eerste instantie was dit niet anders dan andere jaren, ware het niet dat een groep van hen niet alleen voor de hadj was gekomen. Wat was de werkelijke reden van hun komst?

App downloaden & deine Podcasts überall hören