
Mutsdas Podcast | Stichting Jouw Verhaal
Podcast von Stichting Jouw Verhaal - Levensverhalen
De stichting Jouw Verhaal heeft in het bijzonder ten doel het vernemen en vastleggen van persoonlijke verhalen van oudgedienden en actief dienenden van het Korps Commando Troepen. Om zoveel mogelijk bijzondere ervaringen rondom het Korps voor de toekomst te bewaren en daarmee te bouwen aan een unieke verzameling levensverhalen. De Stichting heeft eveneens als doel het optekenen van levensverhalen van anderen dan hierboven beschreven, al dan niet gelieerd aan het Korps Commando Troepen en al dan niet vanuit een persoonlijke militaire ervaring.
Kostenlos testen für 30 Tage
4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.
Alle Folgen
100 Folgen
We lopen elkaar tegen het lijf tijdens de laatste reünie. Ik leg hem uit dat ik graag zijn verhaal zou willen vastleggen alleen dat ik wars ben van politiek. Hij staat te boek als omstreden, huisjesmelker en zijn mening in en na de corona-tijd heeft zijn imago niet sterker gemaakt. Tijdens ons gesprek blijkt dat we naast de baret nog iets gemeen hebben: het zou ons prettiger stemmen als er wat meer mensen zich zouden bekommeren om de samenleving door iets terug te geven. In een artikel in HP/de Tijd van augustus 2018 laat hij journalist Ton F. van Dijk het volgende optekenen: ‘Ik heb m’n groene baret niet gehaald om me te laten wegsturen’ Lichting 92-1. In deze aflevering van de Mutsdas Podcast op https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas het levensverhaal van dpl tlnt Wybren van Haga Support 'Jouw Verhaal': https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal [https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Zoals ik wel vaker doe probeer ik op LinkedIn connectie te maken met nietsvermoedende oud-commando’s Gelukkig gaat er bij de naam Mutsdas Podcast tegenwoordig bij de meeste wel een lampje branden. Zo ook bij deze oud beroepsofficier. Geboren in een links nest is de keuze voor de Koninklijke Militaire Academie de KMA niet de meest voor de hand liggende. Wat deed vervolgens het leven in en rondom het Kasteel van Breda, de Elementaire Commando Opleiding, zijn verblijf in Roosendaal én de bezuinigingen op defensie met deze vent en zijn verdere leven? Lichting 89-6. In deze aflevering van de Mutsdas Podcast op https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas [https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas] het levensverhaal van cdo kapitein bd Bas Dekkers Support 'Jouw Verhaal': https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal [https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Eén der instructeurs van de VO lichting 82-6 was de toenmalige sergeant de Koning. Van Indische komaf, duidelijk articulerend, uitgedost met flinke beharing tussen neus en bovenlip. Daarna ben ik hem uit het oog verloren maar ben sinds de start van deze podcast naarstig naar hem op zoek geweest. Door toedoen van een aantal andere commando gebrevetteerde Indo’s kom ik uiteindelijk met hem in contact en zegt zijn medewerking toe. Lichting 76-4 In deze aflevering van de Mutsdas Podcast op https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas/ het levensverhaal van cdo majoor bd Paul de Koning. Support 'Jouw Verhaal': https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal [https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Om achter de rede van zijn mooie donatie te komen, maak ik telefonisch contact met hem. Roosendaal bijkt onze overeenkomst. Hij verdenkt zichzelf van obsessiviteit. Geraakt door iets, bijt hij zich erin vast en laat niet meer los totdat hij het ontraadseld heeft. Dat dit immer gepaard gaat met hard werken laat zich raden. Tussen ons eerste telefonische contact en mij zittend aan zijn eettafel zit een aanzienlijke periode. Een te verbouwen aangekocht huis, het afronden van zijn studie tot psychiater én de geboorte van zijn jongste telg zijn vertragende factoren. Desalniettemin, lichting 07-09. In deze aflevering van de Mutsdas Podcast op https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas het levensverhaal van commando oud-operator kpl bd Micha Smit Support 'Jouw Verhaal': https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal [https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.

Tijdens mijn sponsorloop Rondom ten gunste van Veteranenboerderij Noeste Arbeid mochten Robert Jan en ik na het voltooien van etappe drie, bij hem overnachten in het Friese dorpje luisterend naar de exotische naam Dongjum. Meer dan veertig jaar geleden mocht hij zich twee maanden eerder dan ik tooien met de felbegeerde groene baret. Alvorens onze broodnodige nachtrust te pakken deelde hij in vogelvlucht zijn verhaal met mij. Reden genoeg om rond de kerstdagen 2024 nogmaals af te reizen naar het dorpje onderdeel uitmakend van de gemeente Waadhoeke. Hij richt zich met zijn bedrijf op alle mogelijke en wenselijke voedseltoekomsten, producten en services. Bij het ondernemen valt hij meer dan eens terug op zijn groene baret. Lichting 82-5 In deze aflevering van de Mutsdas Podcast op https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas [https://stichtingjouwverhaal.nl/series/mutsdas] het levensverhaal van dpl kpl Koen Bakker Support 'Jouw Verhaal': https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal [https://stichtingjouwverhaal.nl/nl/jouw-verhaal] See omnystudio.com/listener [https://omnystudio.com/listener] for privacy information.
Kostenlos testen für 30 Tage
4,99 € / Monat nach der Testphase.Jederzeit kündbar.
Podcasts, die es nur bei Podimo gibt
Werbefrei
Alle frei verfügbaren Podcasts
Hörbücher
20 Stunden / Monat