![Ріж вірьовку](https://cdn.podimo.com/images/51a2adaf-ec93-4ac8-a29a-2c293cc94b12_400x400.png)
Ріж вірьовку
Podcast von Рись
Подкаст, з якого ви дізнаєтеся всю правду про українську традиційну музику.
Kostenlos testen für 30 Tage
Nach der Testphase nur 4,99 € / Monat.Jederzeit kündbar.
Alle Folgen
16 Folgen![episode Три струни, але товсті — Сергій Постольников artwork](https://cdn.podimo.com/images/4ba65ade-2a24-49ef-807e-fc7b3a540505_400x400.png)
Сергій Постольников повертається в етер! Він продовжує розповідати свої експедиційні історії та відкриття, заводить всіх у світ одного з найекзотичніших інструментів в українській традиційній музиці - басу. Тепер ми просто слухаємо цю історію в наших навушниках, однак Сергію довелелось проїхати не одну сотню кілометрів, відчитати не один десяток книжок, відшукати не один музей, розговорити не одну людину. І все це заради одного інструменту. У цьому випуску слухайте: - що таке бас і де його тепер можна знайти; - скільки інструментів ручної роботи дійшло до нашого часу; - як увійти у світ української традиційної музики і що для цього потрібно знати і мати; - як вийти зі світу української традиційної музики і що для цього потрібно знати і мати; - історію про братів Чередників і Пропалу Грамоту; - як музиканти у старі часи давали концерти на човнах; - як музиканти вчились грати раніше. Подкаст створено за підтримки Українського культурного фонду. Дякуємо Данилу Данилейку і студії PRO REC за допомогу із записом. Для створення музичної заставки подкасту використано семпл рогу з запису танцю "Крутях" від Якова Любежанина, с. Деревок Любешівскогор-ну. Автор запису - Олекса Ошуркевич
![episode Людина-експеримент — Степан Андрущенко artwork](https://cdn.podimo.com/images/4ba65ade-2a24-49ef-807e-fc7b3a540505_400x400.png)
Гість нового випуску подкасту «Ріж вірьовку» — Степан Андрущенко, представник молодого покоління традиційних музикантів, учасник і за сумісництвом менеджер гурту «Щука-риба». Ведучий подкасту Андрій Левченко підмітив, що Степана можна вважати людиною-експериментом: хоч він і не ріс у сільському середовищі, але з дитинства вчився традиційної музики від старших майстрів. І наврядчи його можна назвати вторинним виконавцем. Степан та його сестра Софія були першими учнями школи народної традиції «Орелі» при Музеї Гончара, де вони повністю занурилися в українську традиційну культуру. Їхні стосунки з музикою дуже близькі до історій автентичних музик: вони не мають класичної музичної освіти і вчаться безпосередньо від виконавців, а нині обоє виступають у складі «Щуки-риби», що робить їх, по суті, родинним гуртом. У подкасті Степан розповідає: - як його музична кар'єра почалася з кози і «Картошки» - як і у кого він вчився грати на скрипці - про першу доленосну експедицію у Старі Коні - чи вдається розділяти музичну діяльність і особисте життя - що приносить традиційним музикантам найбільшу мотивацію - чому "Щука-риба" часто виступає у «цивільному» одязі і робить експерименти з поп-музикантами - який формат роботи в гурті найефективніший - що потрібно традиційній музиці, щоб стати прибутковою - а також міркує про майбутнє традиційної музики в чистому вигляді 😎 Слухайте вже зараз, як бути casual but cool: У кожному випуску наші гості ставлять важливі для себе композиції. Степан ділиться одним з класичних записів, який, втім, ніколи не зайве переосмислити. Яким саме — дізнаєтеся з подкасту! «Ріж вірьовку» — це серія неформальних розмов із людьми, які творять традиційну музику сьогодні. Ми даємо можливість висловити свою думку й поділитися досвідом різним представникам спільноти: докторам мистецтвознавства і студентам-початківцям, керівникам гуртів та культурним менеджерам, засновникам традиційномузичного руху і людям з молодих гуртів. Адже спільнота — це простір діалогу і обміну думками! Підписуйтесь на «Ріж вірьовку» на основних подкастний платформах, лишайте свої відгуки в коментарях і поширюйте улюблені випуски у соцмережах 💛 Подкаст створено #запідтримкиУКФ P.S. Нікому не кажіть, що пісня «Ой у полі древо» зі збірки Берви. «Полтавщина», AVE 027
![episode Майбутнє спільноти — Катерина Єфремова artwork](https://cdn.podimo.com/images/4ba65ade-2a24-49ef-807e-fc7b3a540505_400x400.png)
Катерина Капра — це серце, мозок і легені «Рисі». Вона багато років очолює підготовку Літньої школи традиційної музики, численних майстер-класів і танцювально-музичних вечірок. Саме завдяки її енергії та наполегливості з'явився сайт rysproject.com, а також освітні матеріали, які відкривають магічний світ традиційної музики для широкого кола зацікавлених. У кожній онлайн-лекції «Рисі» Катерина незримо присутня за кадром — спрямовує думки лекторів і стежить, щоб усі терміни були пояснені на камеру. У відеокурсі з гри на бубні — контролює пропорцію жартів і посутньої інформації від Андрія Левченка, дарує чарівні усмішки і наливає чай між дублями. У подкасті «Ріж вірьовку» Катерина неодноразово з'являється як співавторка і ставить гостям найбільш каверзні питання 😁 Настав час і самій Катерині відповісти перед людьми — навіщо вона робить те, що робить, і про яке майбутнє для традиційної музики мріє. Слухайте у новому епізоді подкасту: - як Катерина прийшла до традиційної музики і чи причетна до цього її прабабуся Федосія - що саме вражає її у цій музиці — історична глибина, ідентичність чи естетика - які зміни мають відбутися у традиційномузичній спільноті, щоб «Рисі» видихнула і сказала: ми зробили все, що хотіли - чому важлива взаємна підтримка всередині спільноти і як це впливає на її розвиток - чи вато звертатися до досвіду не-традиційних і навіть не-музичних проєктів - як держава педтримує розвиток традиційної музики в Україні і якої складової тут бракує - чому важливо ходити на події і не боятися проявляти ініціативу - як в порядку експерименту Катерина два роки поспіль слухала винятково традиційну музику — і що з цього вийшло - які три слова вона б сказала традиційномузичній спільноті, Україні і всьому світу Пісня «Ой у полі ячмінь» зі збірки «Український автентичний фольклор. Застольні пісні». Астра Рекордс ,2008 Подкаст створено за підтримки Українського культурного фонду. Дякуємо Данилу Данилейку і студії PRO REC за допомогу із записом. Для створення музичної заставки подкасту використано семпл рогу з запису танцю "Крутях" від Якова Любежанина, с. Деревок Любешівскогор-ну. Автор запису - Олекса Ошуркевич
![episode Пісні як орнаменти — Андрій Дутко про те, як запам'ятовувати і варіювати мелодії artwork](https://cdn.podimo.com/images/4ba65ade-2a24-49ef-807e-fc7b3a540505_400x400.png)
У другій частині подкасту зі співаком Андрієм Дутком говоримо про критику в сучасному традиційномузичному процесі, перші кроки у виконанні фольклорних пісень та аналітичний підхід до варіювання співу. Ви почуєте: - яку роль може виконувати критика, окрім відгуків на нові музичні релізи - що можуть дати молодим гуртам спільні сесії з автентичними сільськими виконавцями – й чи можливо зробити те саме зі старшими гуртами - хто став справжніми вчителями традиційного співу особисто для Андрія - чого найголовнішого він навчився - чи варто аналізувати пісні чи краще рухатись інтуїтивно - як навчитися вільно варіювати пісню, залишаючись у межах традиції В епізоді звучить пісня «Зеленая ой дібрівонька» зі збірки проєкту Берви «Полтавщина». Подкаст створено за підтримки Українського культурного фонду. Автори подкасту — Катерина Капра та Андрій Левченко. Дякуємо Данилу Данилейку і студії PRO REC за допомогу із записом. Для створення музичної заставки подкасту використано семпл рогу з запису танцю «Крутях» від Якова Любежанина, с. Деревок Любешівскогор-ну. Автор запису — Олекса Ошуркевич.
![episode Менторство для молодих гуртів — Андрій Дутко про нові шляхи передачі співочої майстерності artwork](https://cdn.podimo.com/images/4ba65ade-2a24-49ef-807e-fc7b3a540505_400x400.png)
Якою буде передача співочої майстерності у недалекому майбутньому — у світі, де не залишиться автентичних співаків? Які нові шляхи доведеться шукати гуртам-реконструкторам? І чому так важливо зберегти зв’язок із давньою традицією? (спойлер — це дає зовсім інший рівень задоволення від співу) Про все це говоримо у подкасті «Ріж вірьовку» з Андрієм Дутком — співаком, ех-учасником гуртів «Божичі» та «Щука-риба» і нинішнім учасником гурту «Чорноморці». Бесіда вийшла об’ємною і змістовною настільки, що ми були змушені розділити її на два епізоди. У першій частині говоримо про персональну ієрархію музики, подібність стосунків у гурті до стосунків у сім’ї, про те, як локальний принцип пошуку компаньйонів для співу перестав працювати в сучасному світі, а також про розрив між старими й новими гуртами — і способи його заповнення. В епізоді звучить «Мурка» у виконанні закарпатського скрипаля Петра Бабича. Запис Олега Бута (https://bit.ly/3pnuo8r) Подкаст створено за підтримки Українського культурного фонду. Автори подкасту — Катерина Капра та Андрій Левченко. Дякуємо Данилу Данилейку і студії PRO REC за допомогу із записом. Для створення музичної заставки подкасту використано семпл рогу з запису танцю «Крутях» від Якова Любежанина, с. Деревок Любешівскогор-ну. Автор запису — Олекса Ошуркевич.
Nutze Podimo überall
Höre Podimo auf deinem Smartphone, Tablet, Computer oder im Auto!
Ein ganzes Universum für Unterhaltung für die Ohren
Tausende Hörbücher und exklusive Podcasts
Ohne Werbung
Verschwende keine Zeit mit Werbeunterbrechungen, wenn du bei Podimo hörst
Kostenlos testen für 30 Tage
Nach der Testphase nur 4,99 € / Monat.Jederzeit kündbar.
Exklusive Podcasts
Werbefrei
Alle frei verfügbaren Podcasts
Hörbücher
20 Stunden / Monat