Coverbild der Sendung This Is What I Read

This Is What I Read

Podcast von Abbie Boutkabout

Niederländisch

Persönliche Erzählungen & Gespräche

Begrenztes Angebot

2 Monate für 1 €

Dann 4,99 € / MonatJederzeit kündbar.

  • 20 Stunden Hörbücher / Monat
  • Podcasts nur bei Podimo
  • Alle kostenlosen Podcasts
Loslegen

Mehr This Is What I Read

This Is What I Read is a podcast about books from the decolonial and intersectional spectrum. Abbie Boutkabout invites artists, writers, activists and performers to talk about these books that have shaped their lives, and about what drives their own work. Episodes are mostly in Dutch, sometimes in English.

Alle Folgen

19 Folgen

Episode Being Imposed Upon Cover

Being Imposed Upon

Een tijd geleden was This Is What I Read te gast bij het Brussels Podcast Festival voor een live uitzending. Ik sprak toen met historicus en journalist Heleen Debeuckelaere over het boek Being Imposed Upon, een bundel met bijdragen van Nederlandstalige en Franstalige zwarte auteurs. Heleen verzorgde niet alleen de redactie van de Nederlandstalige teksten, maar schreef zelf ook een bijdrage, getiteld ‘We maken geen vrije mensen’. We hadden het ook over de anekdotiek van het lijden, over hoe mensen uit onderdrukte groepen gevraagd worden om hun wonden te tonen. Over hoe journalisten de geschiedschrijvers van de hedendaagse tijd zijn. Want toen ik met haar sprak, in februari van dit jaar, stond ze op het punt om aan de slag te gaan bij De Standaard. Ondertussen heeft ze daar al heel wat sterke stukken geschreven, ga ze zeker opzoeken. Het boek Being Imposed Upon bevat een voorwoord van Joëlle Sambi Nzeba; bijdragen van Olave Nduwanje, Emmanuelle Nsunda, Sabrine Ingabire, Aline Bosuma W'okungu Bakili, Heleen Debeuckelaere, Mireille-Tsheusi Robert, Munganyende Hélène Christelle, Modi Ntambwe, Emma-Lee Amponsah, Djia Mambu, Shari Aku Legbedje & Anissa Boujdaini, Gia Abrassart, Melat Gebeyaw Nigussie, Anne Wetsi Mpoma en een nawoord door Lisette Ma Neza. Bestellen kan via www.publiekeacties.org [http://www.publiekeacties.org/nl/home/being-imposed-upon]. -- Podcastaflevering in samenwerking met Kif Kif (www.kifkif.be [https://www.kifkif.be/]) en Brussels Podcast Festival (www.brusselspodcastfestival.be [https://nl.brusselspodcastfestival.be/]) Muziek: Audiobinger – Random Thoughts (licensed under CC: bit.ly/3hKu9PI [https://bit.ly/3hKu9PI]) Makaih – FakeLove (licensed under CC: bit.ly/30N8kJz [https://bit.ly/30N8kJz])

1. Okt. 2021 - 56 min
Episode Ahmed Bouanani, de kunstenaar die niet wilde vergeten Cover

Ahmed Bouanani, de kunstenaar die niet wilde vergeten

Tien jaar geleden stierf Ahmed Bouanani, een van de belangrijkste postkoloniale kunstenaars uit Marokko. Hij groeide op in de woelige periode tussen de Tweede Wereldoorlog en de strijd om de onafhankelijkheid van Marokko. Onder de bloedige repressie van koning Hassan II probeerde hij films te maken, die vaak werden gecensureerd door het filminstituut waar hij werkte. Eind 2020 verscheen de Nederlandse vertaling van 'De kliniek', zijn beklijvende roman over een zonderlinge kliniek en de patiënten die door haar gangen dwalen; een metafoor voor het leven onder Marokkaanse dictatuur. In samenwerking met Kif Kif (www.kifkif.be [https://www.kifkif.be/]). Music: Unknown artist – The Wait (licensed under CC: bit.ly/3cM1wD3 [https://bit.ly/3hKu9PI])

7. Feb. 2021 - 11 min
Episode Year Of The Elephant Cover

Year Of The Elephant

Auteur Aya Sabi koos voor het boek Year Of The Elephant, geschreven door de Marokkaanse auteur Leila Abouzeid. In een tijd waarin veel auteurs uit de Maghreb ervoor kozen om te schrijven in het Frans, koos Abouzeid er resoluut voor om in het Arabisch te schrijven, en niet in de taal van de voormalige kolonisator. Year Of The Elephant werd een postkoloniaal boek, waarin het hoofdpersonage niet alleen tegen de kolonisator moest strijden, maar ook tegen de patriarchale maatschappij in Marokko. Ik sprak met Aya over postkolonialisme, 'migrantenliteratuur' en andere labels en over onze grootouders. Ik gaf haar ook slecht advies over hoe het leven te leven. In samenwerking met Kif Kif (www.kifkif.be [https://www.kifkif.be/]). Music: Audiobinger – Random Thoughts (licensed under CC: bit.ly/3hKu9PI [https://bit.ly/3hKu9PI]) Makaih – FakeLove (licensed under CC: bit.ly/30N8kJz [https://bit.ly/30N8kJz])

27. Okt. 2020 - 45 min
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Ich liebe Podcasts, Hörbücher u. -spiele, Dokus usw. Hier habe ich genügend Auswahl. Macht 👍 weiter so

Wähle dein Abonnement

Am beliebtesten

Begrenztes Angebot

Premium

20 Stunden Hörbücher

  • Podcasts nur bei Podimo

  • Keine Werbung in Podimo Podcasts

  • Jederzeit kündbar

2 Monate für 1 €
Dann 4,99 € / Monat

Loslegen

Premium Plus

100 Stunden Hörbücher

  • Podcasts nur bei Podimo

  • Keine Werbung in Podimo Podcasts

  • Jederzeit kündbar

30 Tage kostenlos testen
Dann 13,99 € / monat

Kostenlos testen

Nur bei Podimo

Beliebte Hörbücher

Häufig gestellte Fragen

Weitere Fragen und Antworten
Loslegen

2 Monate für 1 €. Dann 4,99 € / Monat. Jederzeit kündbar.