Coverbild der Sendung We zijn toch niet gek?

We zijn toch niet gek?

Podcast von Suzanne Rethans

1.1K

Niederländisch

Gesundheit & Persönliche Entwicklung

Begrenztes Angebot

2 Monate für 1 €

Dann 4,99 € / MonatJederzeit kündbar.

  • 20 Stunden Hörbücher / Monat
  • Podcasts nur bei Podimo
  • Alle kostenlosen Podcasts
Loslegen

Mehr We zijn toch niet gek?

Opvliegers kennen we wel, maar dat je ook last kunt krijgen van paniekaanvallen, een gejaagd gevoel, depressieve buien, slapeloosheid en hartkloppingen, weten de meeste vrouwen niet. Het vervelende is: de huisarts vaak ook niet. Waardoor er allerlei misdiagnoses ontstaan met soms verstrekkende gevolgen. Vrouwen voelen zich tekortschieten. En vaak ernstig in de war. Omdat ze zichzelf totaal niet meer herkennen. Gelukkig is er nu de podcast 'We zijn toch niet gek?' Die wijsheid en verlichting brengt aan iedereen.Voor meer achtergrond en de uitgebreide shownotes, ga naar:suzannerethans.substack.comBenieuwd naar de handige gids 'De Perimenopauze Ontrafeld' of een Wegwijs Consult? Hier vind je alles wat Suzanne doet.Wil je adverteren in deze podcast? Stuur dan een mailtje naar adverteren@bienmedia.nl of ga naar www.bienmedia.nl. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Alle Folgen

68 Folgen

Episode Aflevering 65 ~ Hoe breng je je zenuwstelsel weer tot rust? Cover

Aflevering 65 ~ Hoe breng je je zenuwstelsel weer tot rust?

Wat als je hormoonsuppletie keurig is ingesteld, maar je zenuwstelsel niet meer wéét hoe het moet ontspannen? Suzanne Rethans spreekt GZ-psycholoog Edith Bakker over de groep vrouwen die het niet redt met alleen hormonen. Die altijd aanstaat, ook 's nachts. Wier stressbuffer fysiologisch is gekrompen. En die ergens vergeten is dat de copingmechanismen waarmee ze hun dertiger jaren toen de kinderen nog klein waren overleefden: alles regelen, voor iedereen zorgen, hyperalert zijn, precíes is wat hen nu de das om doet. Of, zoals Edith zegt: 'De oplossing van gisteren is het probleem van vandaag geworden.' Shownotes: GZ-psycholoog en yogatherapeut Edith Bakker werkt bij In Balans Psychologie [https://www.in-balans-psychologie.nl/] en hoopt met Het Hormoonhuis [https://www.hormoonhuis.com/]een plek te creëren waar iedereen met hormonale problemen terecht kan. Ook voor partners! Edith raadt de boeken van Deb Dana aan. [https://uitgeverijmens.nl/product-categorie/auteurs/deb-dana/] De Substack van Suzanne met daarop de samenvatting en alle links van deze uitzending. [https://open.substack.com/pub/suzannerethans/p/aflevering-65-hoe-breng-je-je-zenuwstelsel?r=1qw10y&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true] Wil je alle ins and outs leren over de polyvagaal theorie én de kneepjes van het ontspanningsvak leren? Er is nog plek op de Resilience Retreat van psycholoog Jeannette Bolck en topsporttrainer Louis Wijdenbosch in Portugal, van 12-16 juni. [https://www.resilienceretreatportugal.com/] En de sponsor van vandaag is Bamigo! Bamigo is jarig, en wie jarig is trakteert. Daarom ontvang je nu 25% korting op de gehele collectie van Bamigo. En luisteraars van deze podcast ontvangen nog eens 10% EXTRA korting met de code GEK10. Bestel jouw nieuwe favoriete kleding nu op bamigo.com! [http://bamigo.com] *De kortingscode is geldig t/m 31 mei 2026  Suzanne Rethans, host van deze podcast, is onderzoeksjournalist vrouwenzorg en oprichter van MenoWiser™️, een neuro-endocrien beslismodel voor complexe perimenopauzale klachten dat tot stand kwam na DNA-analyse van 200 vrouwen met ernstige perimenopauzale klachten. Ze is inmiddels gecertificeerd Menopauze & Hormoonsuppletie Specialist (Heather Hirsch Academy) en DNA-interpretator (iGene). Erasmus MC neemt de DNA-data op binnen de Period Study voor verder wetenschappelijk onderzoek, met een eigen onderzoekslijn ‘Not Crazy.’ ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

13. Mai 2026 - 39 min
Episode Aflevering 64 ~ Jeannette Troost (deel 2): Als hormonen je brein overnemen (en niemand ingrijpt) Cover

Aflevering 64 ~ Jeannette Troost (deel 2): Als hormonen je brein overnemen (en niemand ingrijpt)

Wat begon als verergerende PMS rond haar veertigste, zoals de perimenopauze voor velen van ons begint, eindigt – in het geval van Jeannette Troost – in een medisch, hormonaal en menselijk drama dat nauwelijks te bevatten is. In deze tweede aflevering van het verhaal van Jeannette Troost wordt pijnlijk duidelijk hoe een opeenstapeling van verkeerde beslissingen, gebrek aan kennis en systeemfalen iemand volledig kan ontwrichten. Na het gebruik van Lucrin – een middel dat de eierstokken stillegt – raakt Jeannette in een hormonale vrije val. Binnen enkele weken worden haar eierstokken functioneel uitgeschakeld. Wat volgt is geen verbetering, maar een cascade van klachten: extreme ontregeling, suïcidaliteit en een lichaam dat volledig ontspoort. Dat dit kan in een welvaartsstaat, verzucht Jeannette aan het eind. Je kunt niet anders dan hetzelfde concluderen. Shownotes: Voor de uitgebreide shownotes én een overzicht van wat er wèl had moeten gebeuren met Jeannette - en zovelen anderen: kijk op de Substack van Suzanne Rethans. [https://open.substack.com/pub/suzannerethans/p/aflevering-64-jeannette-troost-deel?r=1qw10y&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true] Wil je adverteren in deze podcast? Stuur dan een mailtje naar adverteren@bienmedia.nl [advertereb@bienmedia.nl]of ga naar www.bienmedia.nl [http://www.bienmedia.nl]. Suzanne Rethans, host van deze podcast, is onderzoeksjournalist vrouwenzorg en oprichter van MenoWiser™️, een neuro-endocrien beslismodel voor complexe perimenopauzale klachten dat tot stand kwam na DNA-analyse van 200 vrouwen met ernstige perimenopauzale klachten. Ze is inmiddels gecertificeerd Menopauze & Hormoonsuppletie Specialist (Heather Hirsch Academy) en DNA-interpretator (iGene). Erasmus MC neemt de DNA-data op binnen de Period Study voor verder wetenschappelijk onderzoek, met een eigen onderzoekslijn ‘Not Crazy.’ ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

30. Apr. 2026 - 59 min
Episode Aflevering 63 ~ Het verhaal van Jeannette Troost: van PMS naar perimenopauzale nachtmerrie (deel 1) Cover

Aflevering 63 ~ Het verhaal van Jeannette Troost: van PMS naar perimenopauzale nachtmerrie (deel 1)

Jeannette Troost veranderde van een levenslustige vrouw in een bang en ellendig vogeltje dat boven in huis een nestje voor zichzelf maakte en er niet meer uitkwam. Koptelefoon op, oogmasker, omdat iedere prikkel haar teveel was. In haar behandeling van de perimenopauze ging alles mis wat er maar mis kan gaan. In plaats van progesteron en oestrogeen kreeg ze Lucrin, een medicijn dat de hele hormoonhuishouding stopt. Toen ze daarmee in een continue staat van PMDD kwam - de eerste D staat voor dysforie, het tegendeel van euforie - en ze twee weken van de maand bang was dat ze zichzelf iets aan zou doen, besloot de gynaecoloog haar eierstokken en baarmoeder weg te halen. Vanaf dat moment ging het bergafwaarts. Een alleenstaande moeder van drie kinderen. Een verhaal dat schuurt. Dat boos maakt. En dat pijnlijk blootlegt wat er mis kan gaan als hormonale kennis ontbreekt - precies daar waar het er het meest toe doet. En dit is, helaas, geen extreem verhaal. Maar een structureel probleem onder artsen en gynaecologen: * met een gebrek aan kennis * angst voor hormonen * en die protocollen boven de patiënt stellen Op Suzanne's Substack vind je een samenvatting van deze aflevering en het genoemde onderzoek. [https://open.substack.com/pub/suzannerethans/p/aflevering-63-het-verhaal-van-jeannette?r=1qw10y&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true] Dit keer gratis en voor niets. Omdat iedereen dit moet weten. Suzanne Rethans, host van deze podcast, is onderzoeksjournalist vrouwenzorg en oprichter van MenoWiser™️, een neuro-endocrien beslismodel voor complexe perimenopauzale klachten dat tot stand kwam na DNA-analyse van 200 vrouwen met ernstige perimenopauzale klachten. Ze is inmiddels gecertificeerd Menopauze & Hormoonsuppletie Specialist (Heather Hirsch Academy) en DNA-interpretator (iGene). Erasmus MC neemt de DNA-data op binnen de Period Study voor verder wetenschappelijk onderzoek, met een eigen onderzoekslijn ‘Not Crazy.’ ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

15. Apr. 2026 - 32 min
Episode Aflevering 62 ~ Autisme en de overgang Cover

Aflevering 62 ~ Autisme en de overgang

We hebben het in deze podcast al vaak over ADHD en de overgang gehad. En dat neurodivergente vrouwen vaker laster hebben van hormonale stemmingsklachten en overprikkeling. Dat geldt al helemaal voor vrouwen met autisme, een bijna vergeten groep, maar ook voor hen geldt dat een diagnose vaak pas in de perimenopauze gesteld wordt. Omdat ze voor die tijd misschien nog net functioneerden, maar in de perimenopauze valt door de hormonale veranderingen de buffer weg. Prikkels komen harder binnen. Herstel duurt langer. Sociale situaties worden uitputtend. Samen met gynaecoloog Jacolien van der Marel en klinisch psycholoog Els Blijd-Hoogewys, voorzitter van FANN – het Female Autism Network of the Netherlands, ontrafelt Suzanne Rethans wat er tijdens de perimenopauze gebeurt - in het brein, in het lichaam, en in het dagelijks leven van vrouwen met autisme. Speciaal omdat het deze week nationale Autismeweek [https://www.autisme.nl/2026/03/02/nva-autismeweek-2026-wat-is-rust-voor-jou/]is, en morgen, 2 april, World Autism Awareness Day. Shownotes: Jacolien van der Marel werkt als gynaecoloog bij Bergman Clinics [https://www.bergmanclinics.nl/specialisten/1602/dr-jacolien-van-der-marel]en is founder van Dokter Marel, [https://www.doktermarel.nl/] waar ze het bedrijfsleven inzicht geeft in vrouwspecifieke aandoeningen. Els Blijd-Hoogewys is klinisch psycholoog, en voorzitter van zowel het Female Autism Network of the Netherlands (FANN) [https://www.fann-autisme.nl/] áls het Consortium Autisme Spectrum Stoornissen bij Volwassenen. [https://cass18plus.weebly.com/] Het boek Autistic Menopause van Rachel Mosely en Julie Gamble. [https://www.amazon.nl/-/en/Julie-Gamble-Turner-ebook/dp/B0FT6649TK/ref=tmm_kin_swatch_0] Het onderzoek ‘When my autism broke’ [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32003226/] dat inzicht geeft in wat vrouwen met autisme in de perimenopauze ervaren. Op de Substack-pagina van Suzanne Rethans [https://open.substack.com/pub/suzannerethans/p/aflevering-62-autisme-en-de-overgang?r=1qw10y&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true] vind je een samenvatting van deze aflevering en een link naar al het genoemde onderzoek en andere bronnen.   Suzanne Rethans, host van deze podcast, is onderzoeksjournalist vrouwenzorg en oprichter van MenoWiser™️, een neuro-endocrien beslismodel voor complexe perimenopauzale klachten dat tot stand kwam na DNA-analyse van 200 vrouwen met ernstige perimenopauzale klachten. Ze is inmiddels gecertificeerd Menopauze & Hormoonsuppletie Specialist (Heather Hirsch Academy) en DNA-interpretator (iGene). Erasmus MC neemt de DNA-data op binnen de Period Study voor verder wetenschappelijk onderzoek, met een eigen onderzoekslijn ‘Not Crazy.’ ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

1. Apr. 2026 - 45 min
Episode Aflevering 61 ~ Endocrinoloog Diederik Smit: Hormonen, longevity en de waarheid over peptides Cover

Aflevering 61 ~ Endocrinoloog Diederik Smit: Hormonen, longevity en de waarheid over peptides

In deze aflevering spreekt Suzanne Rethans met endocrinoloog en longevity-expert Diederik Smit van Android Health Clinic over richtlijnen in de reguliere zorg, en dat die lang niet voor iedereen ideaal zijn. Over hormoontherapie, bloedwaarden die enorm kunnen verschillen bij opname via de huid en hoe injecties dan het verschil kunnen maken. Oók en juíst bij testosteron, als je daar bijwerkingen van krijgt. En we hebben het over de opkomst van peptides. Wat werkt echt - en wat is hype? Een eerlijke en inhoudelijke deep dive. We hebben het over: * waarom menopauzezorg vastloopt in het ziekenhuis * waarom bloedwaarden wél degelijk iets zeggen (en waarom ze nauwelijks worden gebruikt) * hoe hormoontherapie veel preciezer kan * en misschien wel het spannendste stuk: 👉 peptiden, longevity-medicatie en de toekomst van preventieve geneeskunde Shownotes: Diederik Smit werkt als endocrinoloog en longevity-arts bij zijn eigen Android Health Clinic in Utrecht. [https://androidhealthclinic.com/] De Health Cast, [https://open.spotify.com/show/5QX06zO3SpihY931yq1p4U]de podcast van Diederik Smit over Beter Leven. Zijn kanaal My Active Age [https://www.youtube.com/@MyActiveAge]gaat nog dieper in op longevity. Voor 5 euro per maand word je al lid van Suzanne's Substack, met daarin íedere aflevering een uitgebreide samenvatting én al het genoemde wetenschappelijk onderzoek. [https://open.substack.com/pub/suzannerethans/p/aflevering-61-endocrinoloog-diederik?r=1qw10y&utm_campaign=post&utm_medium=web&showWelcomeOnShare=true] Sponsor van deze aflevering is Bamigo, die van dat heerlijke zachte ondergoed. Je ontvangt tijdelijk 25% korting op de gehele collectie van Bamigo. En luisteraars van deze podcast ontvangen nóg eens 10% EXTRA korting met de code GEK10. Bestel jouw nieuwe favoriete ondergoed nu op bamigo.com [http://bamigo.com]     Suzanne Rethans, host van deze podcast, is onderzoeksjournalist vrouwenzorg en oprichter van MenoWiser™️, een neuro-endocrien beslismodel voor complexe perimenopauzale klachten dat tot stand kwam na DNA-analyse van 200 vrouwen met ernstige perimenopauzale klachten. Ze is inmiddels gecertificeerd Menopauze & Hormoonsuppletie Specialist (Heather Hirsch Academy) en DNA-interpretator (iGene). Erasmus MC neemt de DNA-data op binnen de Period Study voor verder wetenschappelijk onderzoek, met een eigen onderzoekslijn ‘Not Crazy.’ ---------------------------------------- Hosted on Acast. See acast.com/privacy [https://acast.com/privacy] for more information.

18. März 2026 - 1 h 4 min
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Super gut, sehr abwechslungsreich Podimo kann man nur weiterempfehlen
Ich liebe Podcasts, Hörbücher u. -spiele, Dokus usw. Hier habe ich genügend Auswahl. Macht 👍 weiter so

Wähle dein Abonnement

Am beliebtesten

Begrenztes Angebot

Premium

20 Stunden Hörbücher

  • Podcasts nur bei Podimo

  • Keine Werbung in Podimo Podcasts

  • Jederzeit kündbar

2 Monate für 1 €
Dann 4,99 € / Monat

Loslegen

Premium Plus

100 Stunden Hörbücher

  • Podcasts nur bei Podimo

  • Keine Werbung in Podimo Podcasts

  • Jederzeit kündbar

30 Tage kostenlos testen
Dann 13,99 € / monat

Kostenlos testen

Nur bei Podimo

Beliebte Hörbücher

Loslegen

2 Monate für 1 €. Dann 4,99 € / Monat. Jederzeit kündbar.