PODCASTY WSIiZ
Podcast von PODCASTY WSIiZ
Wykłady, seminaria, spotkania otwarte. Rozmowy o odkryciach naukowych, psychice i relacjach międzyludzkich, wydarzeniach społecznych i politycznych. W...
Kostenlos testen für 30 Tage
Nach der Testphase nur 4,99 € / Monat.Jederzeit kündbar.
Alle Folgen
27 FolgenŻeby był związek potrzeba zgody dwojga, ale wystarczy jedna osoba żeby się rozpadł. Powoli zapominamy jak kochać, ponieważ nie da się kochać w pojedynkę. Czy żyjemy w czasach, które pozwalają nam odczuwać miłość jako doświadczenie tego, że można być prawdziwym wobec drugiego, który jest różny i inny od nas? O miłości, która jest zagrożona przez ponowoczesność mówili prof. Bogdan de Barbaro – psychiatra i psychoterapeuta, oraz ks. dr Jacek Prusak – jezuita i psycholog. Spotkanie, w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”, odbyło się w listopadzie 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej.
Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest takie ważne? Jaki ma wpływ na podejmowane przez nas decyzje, nawiązywane przez nas relacje, dokonywane przez nas życiowe wybory? Co robi z nami destrukcyjne poczucie wstydu i destrukcyjne poczucie dumy? Jak poczucie własnej wartości kształtuje relację, którą mamy z samym sobą?
Czy w przyszłości przestaniemy używać określenia „klimatycznie” w pozytywnym kontekście? Czym jest pogoda, a czym klimat? Oraz co każdy z nas może zrobić w kontekście zmian klimatu w codziennym życiu? Z doktorem fizyki i dziennikarzem naukowym Tomaszem Rożkiem o „Rozłożeniu klimatu na czynniki pierwsze”, rozmawia dr Grażyna Bochenek.
Szczęście… Czym jest? Czy można się go nauczyć? Czy istnieje recepta, jak je osiągnąć i utrzymać? Co tak naprawdę uszczęśliwia ludzi? Od zarania dziejów odpowiedzi na te pytania szukają zwykli ludzie i tęgie umysły. O różnych wymiarach szczęścia z punktu widzenia naukowego i psychologicznego rozmawiają dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz teolog i etyk ks. prof. Alfred Wierzbicki. Spotkanie z cyklu “Wielkie pytania w nauce” pt. „Czy szczęścia można się nauczyć?” odbyło się w lutym 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej.
O rozmowie – spontanicznej i zorganizowanej, wywiadzie dziennikarskim – agresywnym i spokojnym. O brzydszej siostrze retoryki oraz o tym – czy sztuki rozmowy można się nauczyć – mówili prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, podczas spotkania, które odbyło się w Filharmonii Podkarpackiej w grudniu 2018 roku w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”.
Nutze Podimo überall
Höre Podimo auf deinem Smartphone, Tablet, Computer oder im Auto!
Ein ganzes Universum für Unterhaltung für die Ohren
Tausende Hörbücher und exklusive Podcasts
Ohne Werbung
Verschwende keine Zeit mit Werbeunterbrechungen, wenn du bei Podimo hörst
Kostenlos testen für 30 Tage
Nach der Testphase nur 4,99 € / Monat.Jederzeit kündbar.
Exklusive Podcasts
Werbefrei
Nicht-Podimo-Podcasts
Hörbücher
20 Stunden / Monat